Pamaniet un pārtrauciet ziņojumapmaiņas uzbrukumus OUCH! 1/2022
Smikšķerēšana (hibrīdvārds, kas apvieno SMS un pikšķerēšanu) ir uzbrukumi, kas notiek, kad kiberuzbrucēji izmanto SMS, īsziņu sūtīšanas vai līdzīgas ziņojumapmaiņas tehnoloģijas, lai jūs…
Mana iekārta ir uzlauzta. Ko tagad darīt? OUCH! 02/2021
Vai mana iekārta ir uzlauzta? Lai arī cik droši jūs būtu, agrāk vai vēlāk var notikt negadījums, un jūs varat ciest kiberuzbrukumā. Zemāk…
Drošībai – palīgā saites!
Dodoties ārā pa mājas durvīm tālākā vai tuvākā pastaigā, mēs neapzināti galvā veicam atzīmes iedomu sarakstā: vai ūdens krāns ir aizgriezts, gludeklis izslēgts,…
OUCH! decembra numurā: Teksta paziņojumu jeb smikšķerēšanas uzbrukumi
Viens no izplatītākajiem veidiem, kā kiberuzbrucēji cenšās apkrāpt vai apmānīt cilvēkus, ir krāpnieciski e-pasti (jeb pikšķerēšana) vai krāpnieciski telefona zvani. Taču, attīstoties tehnoloģijām,…
OUCH! novembra numurā: Droša iepirkšanās tiešsaistē
Tuvojas svētku laiks un drīzumā miljoniem cilvēku centīsies iegādāties labākās dāvanas. Daudzi no mums iepirksies tiešsaistē, meklējot labākos piedāvājumus un vairoties no pirmssvētku…
OUCH! februāra numurā: Personalizēta krāpšana
Kibernoziedznieki turpina rast arvien jaunus veidus, kā cilvēkus apmuļķot. Arvien populārāks kļūst jaunais krāpšanas veids – personalizētā krāpšana. Kibernoziedznieki ievāc vai nopērk informāciju…
OUCH! decembra numurā: Jā, jūs esat mērķis
Cilvēki bieži uzskata, ka viņi nav kibernoziedznieku potenciālie upuri, ka viņi, viņu sistēmas vai konti nav tik vērtīgi. Taču tā nav patiesība. Ja…
OUCH! novembra numurā: Vai esmu „uzlauzts”?
Lai cik droši jūs šķietami arī justos, tieši tāpat kā vadot automašīnu, agrāk vai vēlāk var notikt negadījums. Zemāk ir ieteikumi, kā noteikt,…
Vizuāli informatīva infografika par pikšķerēšanu
Sadarbībā ar ES Tīklu un informācijas drošības aģentūru (ENISA) un globālo kiberdrošības iniciatīvu APSTĀJIES. PADOMĀ. PIESLĒDZIES. (STOP. THINK. CONNECT.) šogad kiberdrošības mēneša ietvaros…
Uzmanību – zvana krāpnieks!
Attēla autors Pixabay.com Domājot par kibernoziedzniekiem, parasti iztēlojamies ļaundarus, kas ar datora starpniecību veic izsmalcinātus uzbrukumus internetā. Kamēr daudzi mūsdienu ļaundari tiešām izmanto…
Informējam Jūs, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), lai iegūtu anonimizētu pārskatu par lietotāju aktivitātēm vietnē atbilstoši Google Inc. pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Google Analytics pakalpojuma sniegšanas noteikumiem. Vairāk par sīkdatnēm lasiet http://www.allaboutcookies.org
Jūs varat atteikties izmantot Google Analytics sīkdatnes, lejupielādējot un instalējot Google Analytics Opt-out Browser Add-on papildrīku.