Krāpnieki krīzes situācijās OUCH! 08/2022
Kibernoziedznieki zina, ka viens no labākajiem veidiem, kā pamudināt cilvēkus pieļaut kļūdu, ir radīt steidzamības izjūtu. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā radīt steidzamības…
Pikšķerēšanas uzbrukumi kļūst viltīgāki OUCH! 07/2022
Pikšķerēšanas uzbrukumi ir kļuvuši par izplatītāko metodi, ko kiberuzbrucēji izmanto pret cilvēkiem darbā un mājās. Pikšķerēšanas uzbrukumi tradicionāli ir e-pasta vēstules, ko sūta…
Drošība interneta vidē, spēlējot spēles OUCH! 06/2022
Tiešsaistes spēles ir aizraujošas, jo jums ir iespēja spēlēt un mijiedarboties ar citiem cilvēkiem, kuri atrodas citviet pasaulē, kā arī bieži vien jūs…
Trīs populārākie krāpšanas veidi sociālajos tīklos OUCH! 04/2022
Lai gan sociālie tīkli ir lielisks veids, kā sazināties, dalīties un izklaidēties ar citiem, tas ir arī lēts veids, kā kibernoziedznieki var maldināt…
Apgūstiet jaunu izdzīvošanas prasmi: Dziļviltojumu (deepfake) atpazīšana OUCH! 03/2022
Kas ir dziļviltojumi? Vārds «deepfake» ir jēdzienu «dziļa mācīšanās» un «viltojums» kombinācija. Dziļviltojumi ir viltoti attēli, video vai audio ieraksti. Dažreiz tajos redzamie…
Kiberuzbrukuma riskam pakļauts ikviens interneta lietotājs
Kā liecina CERT.LV veiktā iedzīvotāju aptauja 2021. gada nogalē, tad vairāk nekā 70% aptaujāto iedzīvotāju maldīgi uzskata, ka nav pakļauti kiberuzbrukuma riskam. CERT.LV…
Pamaniet un pārtrauciet ziņojumapmaiņas uzbrukumus OUCH! 1/2022
Smikšķerēšana (hibrīdvārds, kas apvieno SMS un pikšķerēšanu) ir uzbrukumi, kas notiek, kad kiberuzbrucēji izmanto SMS, īsziņu sūtīšanas vai līdzīgas ziņojumapmaiņas tehnoloģijas, lai jūs…
Spēle pieaugušajiem – atrodi 10 atšķirības jeb kā atpazīt krāpnieciskus e-pastus
Raksts tika sagatavots iBizness Šodien tik plaši lietotā e-pasta pirmsākumi meklējami jau pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Sākotnēji ziņojumus viens otram varēja nosūtīt tikai…
Vikšķerēšana (Vishing) – tālruņa zvanu uzbrukumi un krāpšanās OUCH! 05/2021
Kad jūs mēģināt iztēloties kibernoziedznieku, jūs, iespējams, domājat par noziedzīgās pasaules ģēniju, kurš sēž pie datora un uzsāk pārdomātus uzbrukumus internetā. Kaut arī…
Identitātes zādzība – kā sevi pasargāt? OUCH! 03/2021
Identitātes zādzība ir tad, kad noziedznieks nozog informāciju par jums un izmanto šo informāciju krāpniecisku darbību veikšanai, piemēram, pieprasot bezdarbnieka pabalstu, nodokļu atmaksu,…
Informējam Jūs, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), lai iegūtu anonimizētu pārskatu par lietotāju aktivitātēm vietnē atbilstoši Google Inc. pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Google Analytics pakalpojuma sniegšanas noteikumiem. Vairāk par sīkdatnēm lasiet http://www.allaboutcookies.org
Jūs varat atteikties izmantot Google Analytics sīkdatnes, lejupielādējot un instalējot Google Analytics Opt-out Browser Add-on papildrīku.