Kas mēs esam

Esidross.lv -  vietne, kurā apkopota noderīga informācija tiem, kam rūp sava un sava datora, telefona vai citu viedierīču drošība internetā.

CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija), ir resursa esidross.lv uzturētājs un idejas autors, kas par drošību Latvijas kibertelpā rūpējas jau 10 gadus. CERT.LV kopīgam darbam un mērķim apvienojušies informācijas tehnoloģiju drošības eksperti, kuri ik dienu identificē un risina dažādus ar kibervidi saistītus incidentus. Uzkrātā pieredze ļauj dalīties ar atklājumiem, sniegt ieteikumus un bieži vien savlaicīgi pamanīt arī draudus.

Atbalstu materiālu gatavošanā sniedz DEG (Drošības ekspertu grupa), kurā apvienojušies Latvijas ievērojamākie nozares eksperti, kā arī būtisku ieguldījumu rakstu bibliotēkā un saturā sniedz NIC.LV (.LV domēna vārdu reģistra uzturētājs), publicējot rakstus par aktuālajiem jautājumiem domēnu industrijā. Jauniešiem, bērniem un vecākiem padomus un ieteikumus rīcībai smeļamies no drossinternets.lv.

CERT.LV ir pievienojies arī globālai kiberdrošības iniciatīvai APSTĀJIES. PADOMĀ. PIESLĒDZIES. (STOP. THINK. CONNECT.), kuras mērķis ir palīdzēt ikvienam datorlietotājam atpazīt digitālās vides apdraudējumus un veicināt drošību interneta vidē. Iniciatīvas ietvaros tiek veidoti un publicēti informatīvi izglītojoši materiāli.