Sīkdatņu politika

 1. Vispārīgie noteikumi
  1. Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV (turpmāk – CERT.LV) apņemas uzturēt CERT.LV tīmekļa vietnes (turpmāk – vietne) un to apmeklētāju personiskās informācijas drošību un nodrošināt viņu tiesību aizsardzību, apmeklējot CERT.LV vietni un iepazīstoties ar tās saturu.
  2. Šī sīkdatņu politika attiecas uz šādām CERT.LV tīmekļa vietnēm:
   1. www.cert.lv
   2. www.esidross.lv
   3. www.cyberchess.lv
   4. www.cybershock.lv
  3. Šī sīkdatņu politika ir sagatavota ar nolūku, lai CERT.LV vietnes apmeklētāji iegūtu papildu informāciju par sīkdatnēm un to, kā CERT.LV tās izmanto.
 2. Informācija par sīkdatnēm
  1. Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas Jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), kuru Jūs lietojat, un saglabātas Jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu Jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos Jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.
 3. Sīkdatņu veidošanas nolūks un tiesiskais pamats
  1. CERT.LV izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu vietnes darbību un pārvaldību, analizētu tīmekļa vietnes izmantošanu, t.sk., lai izprastu apmeklētāju darbības tīmekļa vietnē, un tādējādi ļautu CERT.LV uzlabot un izveidot lietotājiem ērtāku tīmekļa vietni un uzlabotu tās darbību.
  2. Sīkdatnēs tiek apkopota informācija par to, kā Jūs izmantojat vietni. Šim nolūkam tiek apkopota standarta žurnālierakstu informācija (pieslēguma laiks, ilgums, IP adrese) un anonīma informācija par Jūsu darbībām konkrētajā tīmekļa vietnē.
  3. Lai katrā vietnes apmeklējuma reizē nevajadzētu atkārtoti prasīt Jūsu piekrišanu, Jūsu ērtībai CERT.LV izmanto sīkdatnes, lai reģistrētu, vai Jūs esat vai neesat piekritis tam, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.
  4. CERT.LV izmanto dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (“nepieciešamās” sīkdatnes), taču par sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem un mārketinga nolūkiem, tiek prasīta Jūsu piekrišana. Sniedzot piekrišanu, sīkdatņu ziņojuma logā, kas tiek parādīts, kad apmeklējat vietni, Jūs izvēlaties, vai atļaut CERT.LV izmantot analītiskās un mārketinga sīkdatnes vai nē.
 4. Sīkdatņu veidi un to pielietojums
  1. CERT.LV izmanto trīs sīkdatņu kategorijas, taču lietotāja piekrišana nepieciešama tikai divām no tām – analītiskajām sīkdatnēm un mārketinga sīkdatnēm. Piekrītot analītisko un mārketinga sīkdatņu kategorijām, Jūs sniedzat piekrišanu visām šajā kategorijā ietilpstošajām sīkdatnēm (skatiet 4.1.2. un 4.1.3.punktu).
   1. Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas, un tās Jums ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.
    1. "ga_can_track" – šo sīkdatni izmanto, lai noteiktu, vai apmeklētājs ir piekritis sīkdatņu lietojumam, glabāšanas termiņš – 1 gads;
    2. "TS01f56819" – drošības sīkdatne, glabāšanas termiņš – sesijas laiks;
    3. "form_session" – drošības sīkdatne, ko izmanto, lai apmeklētājs korekti varētu aizpildīt formu un reģistrēties pasākumam, glabāšanas termiņš – 2 stundas.
   2. Analītiskās sīkdatnes – tās ļauj uzskaitīt apmeklējumu skaitu un avotus, lai CERT.LV varētu izmērīt un uzlabot vietnes darbību. Tās palīdz saprast, kuras lapas ir visiecienītākās un kuras tiek izmantotas visretāk, kā arī to, kā apmeklētāji pārvietojas vietnē. Ar šo sīkdatņu palīdzību tiek iegūta anonīma informācija par apmeklētāja darbībām vietnē (piemēram, apmeklētā lapa, apmeklējuma datums un laiks), kas tiek izmantota statistikai un analīzei, atbilstoši noteiktajiem nolūkiem. Ja atteiksieties no šo sīkdatņu izmantošanas, Jūsu apmeklējums netiks iekļauts CERT.LV statistikā, bet vienlaikus neierobežos Jūsu darbības vietnē.
    1. "_ga" – sīkdatne, ko izmanto, lai noteiktu tīmekļa vietnes unikālos apmeklētājus, piešķirot katram nejaušā kārtībā ģenerētu identifikatoru ("Google Analytics" sīkdatne), glabāšanas termiņš – 2 gadi;
    2. "_ga_K38H6700V9", "_ga_FBDN21H66Q", "_ga_YRV204CWH2", "_ga_WYEP3G89Q7" – sīkdatnes, ko izmanto, lai saglabātu un uzskaitītu lapas skatījumus ("Google Analytics" sīkdatnes), glabāšanas termiņš – 2 gadi;
    3. "_gat" – sīkdatne, ko izmanto, lai regulētu pieprasījumu skaitu ("Google Analytics" sīkdatne), glabāšanas termiņš – 1 minūte;
    4. "_gid" – sīkdatne, ko izmanto, lai noteiktu tīmekļa vietnes unikālos apmeklētājus ("Google Analytics" sīkdatne), glabāšanas termiņš – 1 diena.
   3. Mārketinga sīkdatnes – apkopo informāciju par Jūsu paradumiem, izveidojot apmeklētāja profilu, un adresē Jūsu izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai palīdzētu nodrošināt Jums pielāgotu informāciju un analizētu datu plūsmu, kā arī tās satur sociālo mediju sīkdatnes, kas ļauj dalīties ar saturu sociālajos tīklos. Informācija, ko ievāc trešās personas, var ietvert tādus datus kā, piemēram, ģeogrāfiskā novietojuma dati (nosaka pēc IP adreses).
    1. "IDE" – sīkdatne, kas reģistrē un ziņo par vietnes apmeklētāja rīcību pēc reklāmas apskatīšanas vai noklikšķināšanas uz tās, lai izmērītu tās efektivitāti un iepazīstinātu apmeklētāju ar mērķtiecīgu reklāmu ("Google DoubleClick" sīkdatne), glabāšanas termiņš – 2 gadi;
    2. "DSID" – sīkdatne, kas reģistrē un ziņo par vietnes apmeklētāja rīcību pēc reklāmas apskatīšanas vai noklikšķināšanas uz tās, lai izmērītu tās efektivitāti un iepazīstinātu apmeklētāju ar mērķtiecīgu reklāmu ("Google DoubleClick" sīkdatne), glabāšanas termiņš – 2 nedēļas;
    3. "ar_debug" – sīkdatne, kas tiek izmantota, lai atkļūdotu reklāmas ("Google DoubleClick" sīkdatne), glabāšanas termiņš – 1 gads;
    4. "ar_debug" – sīkdatne, kas tiek izmantota, lai atkļūdotu reklāmas ("Google Ad" sīkdatne), glabāšanas termiņš – 1 gads.
  2. Trešo personu sīkdatnes – dažās vietnes sadaļās tiek rādīts saturs no ārējiem pakalpojumu sniedzējiem. Lai varētu skatīt šo trešo personu saturu, Jums vispirms jāpieņem to īpašie noteikumi, piemēram, sīkdatņu politika, kas nav CERT.LV kompetencē.
   1. CERT.LV nav tiesību iejaukties šo trešo personu pakalpojumos. Pakalpojumu sniedzēji sava pakalpojuma izmantošanas noteikumus, nolūku un sīkdatņu izmantošanas noteikumus jebkurā laikā var mainīt.
   2. Trešo personu pakalpojumu sniedzēji 1.2.punktā norādītajās tīmekļa vietnēs:
    1. "You Tube" (sīkāk – https://www.youtube.com/t/terms);
    2. "Google Maps" (sīkāk – https://www.google.com/intl/lv/help/terms_map s/).
 5. Informācija par personas doto piekrišanu sīkdatņu izveidei
  1. Apmeklējot vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ja Jūs noklikšķināsiet uz izvēles "Piekrītu", tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē, un Jūs apstiprināt, ka esat iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas nolūkiem.
  2. Attiecībā uz nepieciešamajām sīkdatnēm lietotāja piekrišana netiek prasīta, jo šīs sīkdatnes nodrošina pilnīgu un nepārtrauktu vietnes satura attēlošanu, lai Jūs varētu saņemt atbilstošu digitālās pārlūkošanas un tiešsaistes lietošanas pieredzi.
 6. Sīkdatņu noraidīšana
  1. Ja vēlaties, lai Jūsu ierīcē, apmeklējot vietni, netiktu izmantotas analītiskās sīkdatnes, attēlotajā logā ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, Jums ir jānoklikšķina uz izvēles "Nepiekrītu".
 7. Piekrišanas atsaukšana
  1. Jūs jebkurā brīdī varat mainīt to, vai ļaut CERT.LV izmantot analītiskās sīkdatnes vai atteikties no to izmantošanas. Jūs nevarat atteikties no nepieciešamajām sīkdatnēm (4.1.1.punkts).
  2. Ja vēlaties dot piekrišanu vai atsaukt savu iepriekš sniegto piekrišanu analītiskajām sīkdatnēm, noklikšķiniet uz attiecīgās pogas.
 8. Sīkdatņu pārvaldīšana
  1. Visas sīkdatnes, kas jau ir iestatītas Jūsu ierīcē, var izdzēst, pārlūkprogrammā notīrot pārlūkošanas vēsturi. Tādējādi no Jūsu ierīces tiks izdzēstas visas sīkdatnes no visām Jūsu apmeklētajām tīmekļa vietnēm. Taču jāņem vērā, ka tādā veidā var arī pazaudēt daļu saglabātās informācijas (piemēram, saglabātos pieteikšanās datus, vietnes iestatījumus).
  2. Sīkdatņu un privātuma aizsardzības iestatījumus Jūs varat pārbaudīt un pielāgot savā pārlūkprogrammā.
  3. Modernākās pārlūkprogrammas var iestatīt tā, lai ierīcē netiktu iestatīta neviena sīkdatne, bet tad Jums, iespējams, dažus iestatījumus būs nepieciešams manuāli pielāgot ikreiz, kad apmeklēsiet kādu vietni. Daži pakalpojumi un funkcijas tādā gadījumā var nedarboties pareizi (piemēram, pieteikšanās profilā ar saglabātiem datiem).
 9. Politikas izmaiņas
  1. Ja Jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām sazināties ar CERT.LV datu aizsardzības speciālistu cert.
  2. CERT.LV ir tiesības jebkurā brīdī veikt izmaiņas šajā sīkdatņu politikā. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas CERT.LV tīmekļa vietnēs, kas norādītas 1.2.punktā.