Informācija par apdraudējumiem

DNS Openresolver

Apdraudējuma apraksts:

Kas noticis?

Iekārtai kas izmantoto jūsu IP adresi ir konstatēts nekorekti nokonfigurēts DNS serveris ko sauc par "DNS Open Resolver" un tā tiek izmantota pakalpojumu atteices uzbrukumiem (DDoS) citiem interneta lietotājiem Latvijā un ārzemēs.


Vai mans dators vai iekārta ir uzlauzts?

Nē, bet iekārta ar DNS servisu var tikt izmantota kiberuzbrukumos. Laikā, kad Jūsu izmantotā ierīce ir iesaistīta uzbrukumā, Jūsu interneta pieslēgumam var tikt novērota lēndarbība vai kādi citi darbības traucējumi.


Kas ir šī iekārta?

Mājsaimniecībās visbiežāk šī iekārta ir maršrutētājs. Nereti maršrutētājos pēc noklusējuma ir iespējots DNS serviss.

Uzņēmumos visbiežāk tas ir nekorekti nokonfigurēts DNS servers. Nereti DNS serveris ir domāts iekšējai lietošanai un nav paredzēts eksponēt internetā

Ko darīt?

Maršrutētājiem ir iespējams administratora panelī atslēgt šo opciju, jo nereti šis serviss mājsaimniecību maršrutētajos netiek lietots un lietotājs pat nenojauš par šī servisa darbību.

DNS serveriem ir jāparskata pieejas tiesības, kurš var veikt DNS pieprasījumu DNS serverim.

Lai pārbaudītu vai "DNS Open Resolver" joprojām ir aktīvs, izmantojiet mājaslapas https://openresolver.com/ piedāvāto tiešsaistes risinājumu.


---

Ja Jums trūkst pieredze un zināšanas minēto darbību veikšanai - iesakām apsvērt iespēju izmantot kompetenta IT speciālista palīdzību