Jaunums esidross.lv portālā – brīdinājums no CERT.LV

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV regulāri saņem ziņojumus no dažādiem avotiem par inficētām IP adresēm Latvijā. No 4.oktobra esidross.lv portālā ir pievienots serviss, kurā tiek pārbaudīta lietotāja IP adrese, ar kuru tas pieslēdzas esidross.lv portālam. Ja IP adrese, ar kuru lietotājs pieslēdzās esidross.lv portālam, ir inficēto datoru sarakstā, tad lietotājam portāla augšējā labajā stūrī parādās īpašs paziņojums (kā tas redzams attēlā): Tas nozīmē, ka, iespējams, lietotāja dators ir inficēts ar kādu datorvīrusu, izsūta mēstules vai ir kļuvis par kāda robottīkla sastāvdaļu. Jāņem vērā, ka šī informācija ne vienmēr attiecināma uz Jūsu datoru. Piemēram, ja lietotāja dators atrodas aiz IP adrešu translācijas un izmanto vienu IP adresi ar citiem organizācijas vai mājas datoriem, tad, iespējams, ka inficēts ir kāds cits dators šajā tīklā. Drošības labad CERT.LV iesaka pārbaudīt savu datoru! Par to vairāk informācijas rakstā: "Ko darīt, ja dators ir inficēts?" Gadījumā, ja IP adrese, ar kuru lietotājs pieslēdzās esidross.lv portālam, nav inficēto datoru sarakstā, lietotājs portālā nekādus īpašus paziņojumus neredz, tas izskatās kā agrāk (attēlā): Pat tad, ja lietotāja IP adrese nav inficēto sarakstā, CERT.LV diemžēl nevar droši apgalvot, ka lietotāja dators nav inficēts. Vienmēr pastāv varbūtība, ka dators ir inficēts ar kādu vīrusu, par ko CERT.LV nav saņēmis informāciju. Neskaidrību gadījumā rakstiet CERT.LV komandai – cert@cert.lv vai zvaniet 67085858.

7 komentāri “Jaunums esidross.lv portālā – brīdinājums no CERT.LV

 1. ”No 4.oktobra esidross.lv portālā ir pievienots serviss, kurā tiek pārbaudīta lietotāja IP adrese, ar kuru tas pieslēdzas esidross.lv portālam un noskaidro, vai jūsu dators nav inficēts.

  Pārbaudi, vai neesi inficēts?” – kā varu pārbaudīt???

  • Apmeklējot portālu esidross.lv automātiski tiek pārbaudīta jūsu IP adrese. Ja IP adrese pieder inficētai iekārtai, parādīsies īpašs paziņojums.

 2. Un ko tad komentēt

 3. Man īsti nav skaidrs šis inficēto iekārtu pakalpojums. Es jau 2.reizi saņemu paziņojumu, ka manai IP adresei pieslēgtā iekārta ir inficēta, bet – abas reizes norādītajos incidenta datumos laptops ir bijis izslēgts vismaz nedēļu un atvienots no tīkla, bet mobilās iekārtas – vispār ārpus LV. Wifi tīkla parole ir stipri sarežģīta, diez vai kāds būtu pieslēdzies. Datorā vīrusu tā arī nav izdevies atrast, tomēr šis paziņojums dara mani nervozu – a ja nu tomēr kaut kas ir? Kas man ir jādara?

 4. Drošs veids kā iztīrīt datoru ir, izmantojot antivīrusa programmatūras “rescue cd”, piemēram, Kaspersy bezmaksas glābšanas disku: https://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk

 5. Kā lai saprot , biju pie speciālista iztīrīt port. dat. no virusiem , bet pēc tam apmeklēju savu i banku , saraksu paroli un kodu spiežot apstiprinājumu ieiet , kas neizdodas jo uzlec kautkāda šaubīga lapa ar uzrakstu Errors , un tā atkārtojot kādas 5 reizes mani meta ārā kamēr 6 reizē iekļuvu , bet nav miera par drošību ibank. Kas tas ir par velnu Erors ?

  • EROR – (latviski) KĻŪDA

   Tālāk seko ziņojums, un ziņojumā teikts (piemēram), Jums neizdodas pieslēgties, sazinieties ar pakalpojuma sniedzēju.

   Tas ir tikai piemērs.

   Tātad: erors ir nevis velns bet kļūda. Kļūda, kļūda un vēlreiz kļūda!

Comments are closed.