Ko ļaundaris var iegūt no uzlauzta datora?

Par spīti tam, ka mūsdienās dators ir viena no galvenajām informācijas uzglabāšanas vietām, daudzi tomēr izvēlās nepievērst gana lielu uzmanību datora aizsardzībai. Kādēļ tā? Bieži vien cilvēki uzskata, ka viņu datorā nav nekā īpaši svarīga, tādēļ nav nepieciešams to īpaši aizsargāt. Jo kurš tad vēlēsies uzlauzt datoru, ja tur nav, ko zagt? Šāds veida domāšana ir pilnīgi nepareiza. Lai par to pārliecinātos, apskatīsim bildi, kurā pārskatāmi attēlots, ko tieši ļaunprātīga persona, uzlaužot Jūsu datoru, var iegūt (oriģinālā bilde apskatāma http://krebsonsecurity.com/wp-content/uploads/2012/07/valueofhackedpc.png)

Kādēļ vajadzētu uztraukties?

Finansiālie zaudējumi. Šis faktors būtībā neprasa komentārus. Situāciju, kad tiek uzlauzts dators un tiek piekļūts finanšu datiem, neviens nevēlas piedzīvot, jo tādā veidā var rasties reāli zaudējumi naudas izteiksmē. Problēmas sadzīvē. Personisko kontu datu pazaudēšana rada diezgan lielas neērtības, ja tie tiek izmantoti kaitnieciskiem mērķiem, turklāt bieži Jums var nākties veidot savu kontu no jauna. Tāpat neviens nebūs priecīgs, ja no Jūsu e-pasta tiks izsūtīts surogātpasts, vai citas nevēlamas vēstules. Arī virtuālo vērtību pazaudēšana nav patīkama lieta, jo pēc tam tās ir jāatjauno, jāmaina, utt. Nepatikšanas ar policiju. Uzlauzts dators var kļūt par ļaunatūras serveri tīklā, kuram turklāt ir labs interneta pieslēgums. Ja Jūsu dators tiks izmantots nelegālu mājas lapu uzturēšanā, Jums var rasties problēmas arī ar policiju, iepriekš to pat nenojaušot. Papildus noslogots dators. Jebkurš papildus noslogojums padarīs Jūsu datoru lēnāku. Gan kļūstot par robotu tīkla sastāvdaļu un izsūtot mēstules, gan arī kļūstot par serveri kādai ļaunatūras mājas lapai – Jūsu ierastās darbības kļūst nedaudz lēnākas.

Secinājums, ko darīt?

Sargājiet savu datoru! Regulāri atjauniniet operētājsistēmu, aktivizējiet ugunsmūri, lietojiet pretvīrusu programmatūru. Ir daudz veidu, kā paaugstināt sava datora drošību – par tiem var izlasīt gandrīz katrā mūsu mājas lapas rakstā. Galvenais atcerieties – Jūsu dators ir vērtīgs un Jums ir, ko zaudēt.