Drošības programmatūras mobilajām ierīcēm

Rakstā par mobilo ierīču kaitīgajām lietojumprogrammām jau apskatījām problēmas, kas var rasties, ja Jūsu tālrunis tiek inficēts, un kādi uzbrukuma veidi ir iespējami. Tomēr vēl drošības problēmas rodas arī gadījumos, ja mobilā ierīce tiek nozaudēta vai nozagta. Tā kā mūsdienās tālruņos tiek glabāta personiska un svarīga informācija, fiziska ierīces zaudējuma gadījumā tā visa var nonākt svešās rokās. Tādēļ ir svarīgi, lai pastāvētu iespēja ne tikai aizsargāt mobilo ierīci pret kaitīgajām lietojumprogrammatūrām, bet arī nodrošināties pret citiem negadījumiem. Šeit talkā nāk mobilo ierīču drošības programmatūras, kas parasti strādā ne tikai kā pretvīrusu programmas, bet arī kā palīgs citos drošības jautājumos. Visbiežāk pieejamās ir tādas iespējas kā tālruņa datu dublikātu veidošana, tālruņa bloķēšana un datu izdzēšana, kā arī opcija caur internetu noskaidrot, kur mobilā ierīce šobrīd atrodas. Brīdī, kad izlemjat, ka gribat aizsargāt savu tālruni, drošības programmatūru izvēle ir ļoti liela. Tādēļ apskatīsim piecas šobrīd populārākās drošības programmatūras, salīdzināsim to piedāvātās opcijas, lai Jūs varētu izvērtēt, kura no tām ir Jūsu vajadzībām vispiemērotākā! Tabulā apkopotās programmatūras apskatītas Android operētājsistēmai.

(lai aplūkotu tabulu, uzklikšķiniet uz tās)

(Lookout Mobile Security, Norton Mobile Security Beta, WaveSecure Mobile Security, AVG Antivirus, NetQin Anti-virus)

Kā redzams, pamatā šo programmatūru piedāvātās opcijas ir līdzīgas, protams, katrai no tām ir savi plusi un mīnusi, bet kopumā visas pilda savas funkcijas.

Lookout Mobile Security

Šobrīd Lookout programmatūra šobrīd ir vispopulārākā priekš Android un Iphone viedtālruņiem, tādēļ tās piedāvās opcijas apskatīsim konkrētāk.
  • Drošības uzstādījumi. Lookout strādā kā pretvīrusu programmatūra, rūpējoties par drošību mobilajā ierīcē gan sadzīvē, gan, teiksim veicot bankas darījumus. Maksas versija piedāvā arī "Privacy Advisor", kas sniedz ierīcei papildu drošību, aizsargājot to ne tikai no kaitīgajām lietojumprogrammatūrām, bet arī no pikšķerētājiem, kā arī pārbauda Wi-Fi tīklus, kam pieslēdzaties, interneta vietnes, kurām pievienojaties, pārbauda un sniedz informāciju par programmām, ko vēlaties lejupielādēt. Pamatā ikdienā pietiek ar bezmaksas versiju, bet maksas versija piedāvā papildu drošību.
  • Datu duplikācija. Lookout piedāvā jebkurā mirklī tiešsaistē veidot dublikātus kontaktiem (bezmaksas) un bildes ar maksas versiju. Gadījumā, ja tālrunis tiek pazaudēts, dublicētos datus var ātri un vienkārši atjaunot jaunā mobilajā ierīcē.
  • Ierīces fiziskas pazušanas gadījumi. Piedāvā opcijas caur jebkuru interneta tiešsaisti izsekot, kur atrodas mobilā ierīce. Bez maksas tiek piedāvāta arī tāda parocīga opcija kā iespēja likt tālrunim zvanīt, pat ja tam ir izslēgta skaņa. Lookout maksas versijā iekļautas iespējas caur interneta profilu izdzēst datus Jūsu tālrunī un nobloķēt to.
  • Kontrole. Visus Lookout atjauninājumus ir iespējams iegūt tiešsaistē, neko speciāli nemeklējot un neinstalējot. Tas ir ātri un vienkārši. Jūsu Lookout profilam ir iespējams pieslēgt arī vairākas mobilās ierīces.
Process, kā sākt rīkoties ar šo programmatūru ir ļoti vienkāršs. Pēc programmas lejupielādēšanas, Jums tiešsaistē tiks piešķirts savs profils, caur kuru turpmāk varēsiet rīkoties ar Lookout programmatūru. Drošības programmatūras ir ērts veids, kā ne tikai rūpēties par drošību mobilajā ierīcē, bet arī vienkārši padarīt ērtāku tālruņa lietošanu. Tādēļ nevilcinieties apsvērt iespēju savu mobilo ierīci aprīkot ar kādu no tām.