Viens no katriem četriem ASV hakeriem ir FIB spiegs

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) un ASV slepenais dienests izmantojuši cietuma draudus, lai izveidotu informatoru «armiju», kas darbojas interneta noziedznieku vidū, vēsta "guardian.co.uk" un "DB.lv".

FIB un slepenais dienests ASV datorhakeru pasaulē esot iefiltrējies tik lielā apmērā, ka tajā tagad valda paranoja un neuzticība. Saskaņā ar aplēsēm viens no katriem četriem hakeriem slepeni informē par līdzdarboņiem.

Kibervienību panākumi, piespiežot interneta noziedzniekus sadarboties, esot saistāmi ar ilgtermiņa cietumsodu draudiem. Pateicoties tam, esot izdevies radīt informatoru «armiju», kas iesakņojusies dziļi hakeru sabiedrībā.

Dažos gadījumos populārus nelegālos forumus, ko kibernoziedznieki izmanto kā tirgus plačus, kur tiek pārdoti, piemēram, kredītkaršu dati, vada hakeri - renegāti, kuri darbojas FIB labā. Citos gadījumos slepenie FIB aģenti, kuri izliekas par hakeriem, kuri specializējušies ID zādzībās, paši pārņēmuši noziedznieku forumu vadību.

Ēriks Korlejs, kurš ir eksperts šajā jomā, lēš, ka jau 25% no hakeriem ASV ir varas iestāžu nolīgti, kalpojot par to «acīm un ausīm». «Pateicoties skarbajiem sodiem un pieredzes trūkumam saistībā ar likumiem, kāds ir daudziem hakeriem, viņi ir diezgan uzņēmīgi pret iebiedēšanu,» skaidrojis eksperts.

«Tas novedis pie ļoti saspringtām attiecībām,» stāstījis cits eksperts Džons Jangs, piebilstot, ka jau daudzus hakerus «uzmetuši» cilvēki, kuriem viņi uzticējās.